Haberler

  • Haberler: 7.12.2022
  • Sayı: 889

 

 

 

2023 YILI ÜYELER ARASI FOTOĞRAF YARIŞMALARI İÇİN KONULAR VE KOŞULLAR:

 

SON KATILIM / CLOSING DATE

KONU / SUBJECT

SEÇİCİ / JUDGE

28.02.2023

BENİM ŞEHRİM/ MY CITY

BRANISLAV BRKIC – SIRBİSTAN / SERBIA

30.04.2023

MANZARA –

LANDSCAPE

SIMONE SABATII – İTALYA / ITALY

30.06.2023

İŞ VE İNSAN – PEOPLE AND WORK

IVO BORKO – SLOVENYA / SLOVENIA

31.08.2023

AİLE / FAMILY

SUAD ALI AL-HAMAR – KUVEYT / KUWAIT

31.10.2023

SERBEST (MONOKROM) –

OPEN (MONOCHROM)

WOLFGANG WIESEN – ALMANYA / GERMANY

30.11.2023

DANS / DANCE

YULIA ARTEMYEVA – RUSYA / RUSSIA

Not: Geçmiş yıllardaki yarışmalarda ödül almış fotoğraflar SSS üyeler arası yarışmalara katılamaz.

a. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

b. Her bir katılımcı her yarışma için en fazla 4 (dört) eser ile katılabilir. Her eser tek tek değerlendirilir. Aynı fotoğraf veya aynı fotoğrafın renkli ve/veya siyah-beyaz versiyonları gönderilemez.

c. Yarışmacının, kaynak görüntüler kendisine ait olmak kaydıyla işlerine uygulayacağı müdahalelerin sınırı yoktur.

e. Yarısmalara sadece http://yarisma.sillesanat.com/ adresinden sunulan eserler kabul edilecektir. Baskı, CD/DVD veya mail (e-posta) ile katılım kabul edilmeyecektir.

f. Yarışmalara gönderilecek fotoğraflar jpg/JPEG formatında, (en yüksek sıkıştırılmış kalite) 300 dpi çözünürlükte büyük boy baskıya elverecek şekilde, uzun kenarı en az 1980 ve 4 Mb'den büyük olmayacak boyutta internet adresine yüklenecektir. Gönderilen fotoğraflar hangi isimde yüklenirse yüklensin, sistem tarafından otomatik olarak bir kod numarasına sahip olur ve bu numaralar ile jüri değerlendirmesine girer. Jüri hiçbir şekilde eserin veya katılımcının adını göremez.

g. Katılımcı, yarışmalara gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

h. Yarışmalara gönderdiği fotoğraf üzerinde, eser kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı kural ihlali yapmış sayılır.

i. Ödül ve sergileme alan fotoğraflar Sille Sanat Sarayı arşivinde saklanacaktır. Bu fotoğraflar sahiplerinin isimleri belirtilmek kaydı ile Sille Sanat Sarayı tarafından haber, reklam amaçlı ve sosyal sorumluluk projelerinde kullanılabilecek ve ayrıca bir telif ücreti ödenmeyecektir (Fotoğraflarla kolaj vb grafiksel çalışmalarda isim kullanılamamaktadır).

 Her yarışma için birincilik ödülü olarak SSS ALTIN MADALYA, ikincilik ve üçüncülük ödülü olarak bir kitap verilecektir. Ayrıca Yusuf Tuvi Özel ödülü ve üç mansiyon ödülü olarak toplamda dört fotoğrafa sertifika verilecektir.

 2023 yılında her yarışma için birincilik ödülü 5 puan, ikincilik ödülü 4 puan, üçüncülük ödülü 3 puan, mansiyon ve Yusuf Tuvi Özel Ödülü için ikişer puan, sergilemeler birer puan olarak değerlendirilecek.

 Yılsonu birinciliğinin ödülü geçmiş yıllarda olduğu gibi yine kazanan üyemizin fotoğraflarından oluşan fotoğraf kitabı olacak.

 Şimdiden katılacak olan tüm üyelerimize başarılar dileriz.

 Yarışmalara katılmak için;

 http://yarisma.sillesanat.com/

Not: Geçmiş yıllarda yılsonu birincisi olarak kitabı basılan üyelerimizin tekrar birinci olması durumunda puanlama sıralamasında bir sonraki sırada yer alan üyemizin kitabı hazırlanır.